Policja, sport i kultura

Mundurowi z Pszczyny znowu na podium w zawodach piłkarskich

Kolejny raz, rozgrywki piłkarskie okazały się szczęśliwe dla policyjnej drużyny z Pszczyny. W tegorocznym turnieju halowej piłki nożnej o puchar ZT NSZZ Policjantów pszczyńscy stróże prawa wywalczyli pierwsze miejsce. Zdołali w ten sposób obronić zeszłoroczny tytuł mistrza zawodów w Cieszynie.

Mundurowi z Pszczyny upodobali sobie turnieje organizowane przez zarządy terenowe związków zawodowych policjantów. Chętnie biorą również udział w zawodach organizowanych dla innych służb mundurowych i piłkarskich oldbojów. Jak podkreślają, integracja branżowa, trochę ruchu i miła atmosfera są tymi czynnikami, które motywują ich do gry i doskonalenia swoich umiejętności.

W tym roku, w rozegranych na hali „Cukrownika” w Chybiu meczach piłkarskich przewidziano udział drużyn reprezentujących służby mundurowe. Do turnieju zaproszono zespoły z okolicznych jednostek policji i tradycyjnie już z czeskiego Trinca. W zawodach startowały 6- cio osobowe ekipy z uwzględnieniem 3 zawodników rezerwowych. Po kilkugodzinnych zmaganiach zwyciężyli policjanci z Pszczyny, broniąc tytuł mistrza z 2016 roku. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Były to kolejne rozgrywki piłkarskie o puchar Prezesów NSZZ Policjantów, w których ponownie najwyższe miejsce na podium przypadło drużynie z Pszczyny. Otrzymany puchar wzbogacił ich, znaczącą już, kolekcję trofeów piłkarskich. W zorganizowanych w zeszłym roku rozgrywkach halowych w Cieszynie, pszczyńscy policjanci wywalczyli  bowiem pierwsze miejsce. To nie jedyne piłkarskie sukcesy tych zawodników. W ubiegłych latach, najwyższe miejscu na podium przypadło im także w Chorzowie i Mikołowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!