Policja, sport i kultura

Kolejny puchar dla policyjnych Oldbojów z Pszczyny

Kolejny raz rozgrywki piłkarskie okazały się szczęśliwe dla policyjnej drużyny z Pszczyny. W ostatnich halowych rozgrywkach oldbojów w Pawłowicach pszczyńscy policjanci wywalczyli drugie miejsce. To nie jedyne piłkarskie sukcesy tych zawodników. W ubiegłych latach, najwyższe miejscu na podium przypadło im w Chorzowie, Mikołowie i Cieszynie.

Mundurowi z Pszczyny głównie upodobali sobie turnieje organizowane przez zarządy terenowe związków zawodowych policjantów. Chętnie biorą również udział w zawodach organizowanych dla innych służb mundurowych i piłkarskich oldbojów. Jak podkreślają, integracja branżowa, trochę ruchu i miła atmosfera są tymi czynnikami, które motywują ich do gry i doskonalenia swoich umiejętności.

Ostatnio, wzięli udział w halowych rozgrywkach piłki nożnej zorganizowanych na hali GOS-u w Pawłowicach. Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn oldbojów, czyli zawodników powyżej 35- ego roku życia. Mecze zostały rozegrane zgodnie z zasadą „każdy z każdym” w wymiarze czasowym 2 x 7 minut. W tym roku, rywalizowały ze sobą zawodnicy z ”SKG Jastrzębie”, ”drużyn św. Alberta” i ”Jomar”, ”Zieloni Łąka” oraz oldboje reprezentujący pszczyńskich policjantów. Wszyscy z niecierpliwością czekali na finał i starcie najlepszych zawodników imprezy. Po rozegraniu dziesięciu meczy wygrała drużyna z „SKG Jastrzębie”. Tuż za nimi, II miejsce na podium przypadło policjantom z Pszczyny. Kolejny puchar na ich koncie to wynik regularnych spotkań treningowych i udziału w różnorakich turniejach. Warto podkreślić, że jeszcze przed rozpoczęciem tpawłowickich rozgrywek, mundurowi mieli pewne obawy związane z konfrontacją z co poniektórych drużynami. W ich skład wchodzą bowiem byli i czynni piłkarze miejscowych klubów sportowych. Obawy okazały się jednak bezzasadne, ponieważ policyjnym oldbojom udało się pokonać większość drużyn i stanąć na podium tuż za zawodowcami. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Organizatorami imprezy byli: zarząd KRS TKKF Rozwój Pawłowice przy wsparciu innych oddziałów terenowych oraz władz Gminy Pawłowice i osób sędziujących zawody.

 

  • II miejsce na zawodach w Pawłowicach,foto:TKKF Rozwój P- ce
  • Część kolekcji pucharów zdobytych przez pszczyńską drużynę policjantów
  • Dyplom dla pszczyńskich policjantów za zdobycie I miejsca w IV turnieju piłkarskim w Cieszynie
  • Zwycięska drużyna pszczyńskich policjantów na IV zawodach w Cieszynie
  • Na turnieju w Chorzowie
  • Puchar i dyplom dla zwycięskiej drużyny z Pszczyny w III turnieju w Cieszynie