Policja, sport i kultura

Wędkarskie zmagania o o puchar Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Pszczynie

Już trzeci raz, drużyny zawodowców i amatorów przystąpiły do walki o puchar Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Pszczynie. Uczestników wędkarskich zmagań przywitało niecodzienne, jak na tę porę roku, słońce. Przy tak sprzyjającej aurze, nad zbiornikiem wodnym „Gwaruś” w Suszcu stanęło 5 drużyn. Tytuł najlepszej przypadł mundurowym z Bielska- Białej. Gospodarze, z wynikiem przekraczającym 10 kg ryb, zajęli III miejsce.

Pogoda tego poranka była wręcz idealna na przeprowadzenie zawodów. Bezchmurne niebo, brak wiatru, stawy w otoczeniu lasów i doborowe towarzystwo złożyły się na miłą atmosferę wędkarskich zmagań. Stanowiska w poszczególnych sektorach zostały przydzielone zawodnikom po komisyjnym losowaniu. Jak tylko minął czas na przygotowanie zanęt, wyważanie spławików oraz zanęcanie nad wodą rozbrzmiało głośne- „start” i rozpoczęła się wędkarska walka o tytuł najlepszej drużyny. Już po kilku minutach pierwsze karpie, płocie znajdowany swój tymczasowy dom w siatce zawodników. Co chwilę trzeba było zmieniać haczyki oraz przypony, które strzelały niczym nitki podczas wyławiania większych okazów. Rywalizacja rozegrała się pomiędzy policjantami z KMP Żory, KP Skoczów, KPP Cieszyn, KPP Mikołów, SPP Bielsko – Biała i KPP Pszczyna. Słowa uznania należą się kolegom z Żor i Skoczowa, którzy pomimo braku pełnych składów nie zrezygnowali z zawodów. Po kilku godzinach zaciętej walki, gdzie praktycznie do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto prowadzi, nastąpiło oficjalne zakończenie zawodów. Komisja postanowiła zsumować wagę złowionych okazów i wyłonić laureatów. Oczywiście nie zapomniano również o rybkach, które z powrotem wróciły do wody, ku uciesze dopingujących swoich ojców dzieci. W czasie, kiedy uczestnicy oddawali się pasji łowienia, organizatorzy przygotowali pyszny poczęstunek. Po zakończonych zawodach, każdy mógł więc zregenerować swoje siły zjadając małe co nieco z grilla.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy zainteresowane drużyny na przyszłoroczne zawody.

  • Już trzeci raz, drużyny zawodowców i amatorów przystąpiły do walki o puchar Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Pszczynie. Uczestników wędkarskich zmagań przywitało niecodzienne, jak na ta porę roku, słońce. Przy tak sprzyjającej aurze, nad zbiornikiem wodnym „Gwaruś” w Suszcu stanęło 5 drużyn. Tytuł najlepszej przypadł mundurowym z Bielska- Białej. Gospodarze, z wynikiem przekraczającym 10 kg ryb, zajęli III miejsce.
    Gospodarze zawodów prezentujący dyplom i puchar za zajęcie III miejsca