Komunikaty - sierpień 2018r. - Komunikaty - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Komunikaty

Komunikaty - sierpień 2018r.

Pszczyńscy policjanci zajmujący się wykroczeniami proszą wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu przebiegu niżej opisanych zdarzeń drogowych o kontakt osobisty lub telefoniczny. Prosimy dzwonić na numer telefonu 32 4493200 lub całodobowo 997.

1 sierpnia 2018r. pomiędzy godz. 13:00 a 13:15 na terenie parkingu w miejscowości Pawłowice przy ul. Wojska Polskiego, n/n kierujący, n/n pojazdem doprowadził do uszkodzenia zaparkowanego pojazdu marki Ford Mondeo na mazowieckich tablicach rejestracyjnych.

2 sierpnia 2018r. o godz. 17:25 w miejscowości Pawłowice na trasie DK-81, n/n kierujący samochodem koloru czerwonego przejeżdżając z ul. Krótkiej na ul. Gajową wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym samochodem marki Peugeot na pszczyńskich tablicach rejestracyjnych, który poruszał się lewym pasem ruchu trasy DK-81. Kierujący chcąc uniknąć zderzenia wykonał manewr w wyniku którego utracił panowania nad pojazdem i zderzył się z kierującym samochodem ciężarowym marki Mercedes na cieszyńskich tablicach rejestracyjnych, który poruszał się pasem rozpędowym.

W nocy z 4 na 5 sierpnia 2018r. n/n osoba dokonała pomalowania elewacji budynków przy ul. Bolesława Śmiałego oraz ul. Henryka Brodatego w Pszczynie poprzez umieszczenie napisów "GÓRNIK" oraz "TORCIDA".

4 sierpnia 2018 r. pomiedzy 15.13 a 15.41 na parkingu ośrodka sportów wodnych w Łące nieznany sprawca uszkodził zaparkowany przy ul. P. Skargi samochód marki Toyota na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

W dniach od 8 do 10 sierpnia 2018r. (godziny wieczorne) na terenie parkingu w miejscowości Pawłowice przy ul. Górniczej 50 (rejon banku ING), n/n kierujący, n/n pojazdem doprowadził do uszkodzenia zaparkowanego pojazdu marki Ople Zafira na pszczyńskich tablicach rejestracyjnych.

10 sierpnia 2018r. o godz. 01:35 w miejscowości Goczałkowice-Zdrój na ul. Brzozowej w rejonie posesji nr 19, kierujący samochodem marki Opel Astra na pszczyńskich tablicach rejestracyjnych jadąc w kierunku trasy DK-1 najechał na rower pozostawiony na jezdni przez nietrzeźwego mężczyznę w wieku ok. lat 30 ubrany w ciemną bluzę z plecakiem na plecach, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

12 sierpnia 2018r. pomiędzy godz. 10:00 a 21:00 w miejscowości Pszczyna, ul. Basztowa, n/n sprawca dokonał kradzieży roweru koloru czerwonego, z brązowymi błotnikami i koszykiem umiejscowionym z tyłu.

19 sierpnia 2018r. około godz. 12:55 w miejscowości Kobiór na skrzyżowaniu trasy DK-1 z ul. Aleja Książęca n/n kierujący samochodem marki Seat koloru zielonego o n/n tablicach rejestracyjnych podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu zmusił kierującego samochodem marki Honda Accord do zmiany kierunku jady celem uniknięcia zderzenia, w wyniku czego kierujący ten najechał na barierę energochłonną.

19 sierpnia ok. godz. 19:05 w miejscowości Pszczyna na ul. Łowieckiej n/n osoba podczas wykonywania manewru wyprzedzania popchnęła kierującego rowerem marki Kellys, który w następstwie najechał na kierującego rowerem marki Kross, w wyniku czego doszło do wywrócenia się kierujących rowerami.

21 sierpnia 2018 r. około 21.30 w Kobiórze na trasie DW-928 ( na wysokości wjazdu do lasu od strony Gostynia) doszło do zderznia miedzy kierujacym samochodem osobowym marki Opel Astra koloru zielonego na mikołowskich tablicach rejestracyjnych, a kierującym samochodem marki Ford Transit na tyskich tablicach rejestracyjnych.

W okresie od 1 do 27 sierpnia 2018 w Kobiórze na trasie DK-1 (571 km +506 m) nieustalony kierujący doprowadził do uszkodzenia stalowej bariery ochronnej znajdującej się na pasie rozdziału.

29 sierpnia 2018 r. około 21.40 w Kobiórze na trasie DK-1 nieustalony kierowca samochodu typu bus jadąc niezgodnie z kierunkiem jazdy uderzył w zatrzymany w związku z zatorem drogowym samochochód marki Ranault Trafic. a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

30 sierpnia 2018 r. około 11.10 w Goczałkowicach Zdroju na trasie DK-1 nieustalony kierowca samochodu marki Peugeot na pszczyńskich tablicach rejestracyjnych w trakcie jazdy korzystał z telefonu komórkowego. W tym samym czasie i miejscu kierujący motocyklem typu cross prowadził pojazd bez założonej tablicy rejestracyjnej.