Policjanci dbają o bezpieczną drogę do szkoły - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczną drogę do szkoły

Data publikacji 07.09.2020

1 września uczniowie wrócili do szkół. Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, wzmaga się natężenie ruchu drogowego wokół placówek szkolnych. Pszczyńscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, prowadzą wzmożone kontrole drogowe w rejonie szkół. Odwiedzają pierwszoklasistów i uczą podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna.

 
Od 1 września policjanci prowadzą działania „ Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem dzieci idących do i ze szkoły. 
Zwracają uwagę na zachowania pieszych oraz kierowców. Kontrolują głównie prędkość i stan techniczny pojazdów a także trzeźwość osób, które przywożą pociechy do szkoły. Sprawdzają czy dzieci są prawidłowo przewożone w pojeździe.
Policjanci w pierwszych tygodniach września odwiedzają także szkoły podstawowe. Spotykają się z pierwszoklasistami, którzy rozpoczęli nowy etap w swoim życiu. Uczą ich podstawowych zasad ruchu drogowego, między innymi jak przechodzić prawidłowo przez jezdnię. Na spotkaniach wręczają najmłodszym odblaski.
 
Apelujemy także do rodziców, aby porozmawiali ze swoimi pociechami i odpowiednio przygotowali swoje dzieci  na tą ważną dla nich drogę.