Sznupek pobiegł dla Maciusia w "Maratonie Życia" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sznupek pobiegł dla Maciusia w "Maratonie Życia"

Data publikacji 31.08.2020

Pszczyńscy policjanci aktywnie włączyli się w pomoc dla chorego na SMA Maciusia. Wczoraj na pszczyńskim rynku dla małego wojownika pobiegł także Sznupek oraz policjanci w czasie wolnym od służby. Chcieli w ten sposób pokazać, że wspierają chłopca całym sercem i wierzą, że jego walka z chorobą zakończy się sukcesem. Sznupek na swoich psich łapkach przebiegł 1 km.

W sobotę zorganizowano w Pszczynie "Maraton Życia". Celem było zebranie środków na leczenie 2,5-letniego Maciusia Cieślika z Jankowic, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Za każdy przebyty kilometr, darczyńcy przeleją na konto chłopczyka pieniądze, które są potrzebne na „ najdroższy lek świata”.Maraton trwał przez 24 godziny i zakończył się w niedziele o 16:20. Policjanci z Pszczyny wspierają Maciusia już od dawna. Kilka tygodni temu Sznupek odwiedził malca podczas rehabilitacji, a tym razem postanowił aktywnie wziąć udział w zorganizowanym dla niego maratonie. Przebiegł 4 okrążenia wokół pszczyńskiego rynku, pokonując w ten sposób 1 km. Policyjna maskotka Sznupek to ubieniec dzieci i ich prawdziwy przyjaciel. Uwielbia je rozweselać, często też odwiedza je w szkołach i uczy, jak postępować w trudnych sytuacjach. Na platformie Endomondo została zainaugurowana akcja #MaratonŻycia i potrwa przez cały wrzesień. Do pomocy chłopcu przyłączyli się także policjanci będący poza godzinami służby, by także prywatnie wspomóc malca. Mamy nadzieje, że wspólnie uda się przebiec sporo kilometrów dla Maćka.
Wierzymy, że walka Maciusia o zdrowie będzie miała szczęśliwe zakończenie. Sznupek trzyma kciuki, a my zachęcamy każdego do wsparcia inicjatywy!