Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Warto reagować! kolejni nietrzeźwi kierujący w rękach Policji

Data publikacji 25.08.2020

Dzięki właściwej reakcji świadków, kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Mężczyzna wsiadł za kierownice mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał uprawnień, ale posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę przed 15:00 dyżurny pszczyńskiej komendy został poinformowany, iż w Brzeźcach na ul. Łącznej został zatrzymany kierujący skody. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, a jego niebezpieczne manewry zauważyli inni kierowcy. Doprowadzili do zatrzymania pojazdu i o całym zajściu poinformowali Policje. Za kierownicą siedział 49-letni mężczyzna, od którego było czuć alkohol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze, sprawdzili jego trzeźwość. Urządzenie pokazało ponad 2 promile. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący nie posiada już prawa jazdy i posiada zakaz prowadzenia pojazdów.  

Dziękujemy świadkom za właściwą reakcję. Niewykluczone, że ujęcie nietrzeźwego kierującego pozwoliło uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.

To jednak nie jedyny kierowca, który wsiadł za kółko na podwójnym gazie. Pszczyńscy policjanci, podczas weekendu,  zatrzymali także nietrzeźwego kierującego w Woli.  66-latek kierował swoim citroenem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 
Kolejny wpadł w ręce mundurowych w sobotę w  Pszczynie na DK1. Kierował vw passatem mając prawie 0,5 promila. 37-letni mieszkaniec Tychów nie posiadał prawa jazdy, ale posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.
O losach tych kierowców zdecyduje teraz sąd.

Apelujemy: Piłeś – Nie jedź!
Ostrzegamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub jakiegokolwiek innego środka odurzającego stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.
Kolejny raz przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.