Uważaj na swój rower! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Uważaj na swój rower!

Data publikacji 07.07.2020

Popyt na „tanie” jednoślady, chwilowe niedopatrzenie, czy zbyt słabe zabezpieczenie lub zupełny jego brak mogą doprowadzić do utraty ulubionych „dwóch kółek”. Przekonali się o tym niedawno kolejni mieszkańcy powiatu. Łupem sprawców padły 3 rowery, które właściciele pozostawili w piwnicy, pod sklepem i na terenie podziemnego parkingu. Pszczyńscy policjanci apelują – zapinajmy swoje rowery!

Pamiętajmy, że że okazja czyni złodzieja. Dlatego nie postawiajmy swoich cennych jednośladów bez nadzoru lub solidnego zapięcia. Dla amatorów cudzych rzeczy, zostawienie roweru bez odpowiedniego zabezpieczenia jest tylko zachętą do jego kradzieży.

Pierwszy rower został zabrany przez „nowego właściciela” w piątek w samo południe z terenu podziemnego parkingu znajdującego się na osiedlu Piastów w Pszczynie. Właściciel zabezpieczył swój cenny jednoślad linką i kłódką. Niestety te zabezpieczenia okazały się niewystarczające. Łupem sprawcy padł rower górski marki Kellys Gate 30 wartości 4 tys. zł. Kolejne rowery zostały skradzione dzień później. Rower górski marki Sovento, którego wartość wyceniono na 1500 zł., został zabrany spod sklepu w Piasku. Drugi, rower marki Drakaw wartości 800 zł., został zabrany z piwnicy przy ul. Dębowej w Woli.

Przypominamy...

- nie pozostawiajmy roweru bez nadzoru

- zabezpieczajmy solidnymi zapięciami

-przypinajmy rower do solidnego obiektu tj. stojak, latarnia, słup

-demontujmy wszelkie wartościowe akcesoria tj. liczniki, lampki, koszyki

- pomyślmy o zastosowaniu charakterystycznych oznaczeń na naszym rowerze