Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się z BMW - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się z BMW

Data publikacji 26.06.2020

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Gilowicach na ul. Wiejskiej nietrzeźwy rowerzysta zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z samochodem BMW. Ranny cyklista z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Wczoraj pszczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Gilowicach na ul. Wiejskiej, tuż po godzinie 17. Po przyjechaniu na miejsce ustalono, że jadący rowerem chciał ominąć inny pojazd. Niestety manewr ten spowodował, że rowerzysta znalazł się na przeciwległym pasie, którym jechał 23-letni kierowca samochodu. Po zbadaniu stanu trzeźwości uczestników zdarzenia okazało się, że 60-letni rowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obecni na miejscu medycy, stwierdzili u niego obrażenia głowy. W związku z czym został przewieziony do szpitala na dalsze badania.

Należy pamiętać, że powyższe dane opisujące przebieg zdarzenia to wstępne ustalenia policjantów. To, kto zawinił i jaki był dokładny przebieg wypadku, wskaże dopiero zakończone postępowanie w tej sprawie.