Aktualności

Nieszczęśliwa „konfrontacja” 25-latka z pociągiem

Data publikacji 27.02.2020

Policjanci z Pszczyny ustalają przyczyny i okoliczności wczorajszego, wieczornego zdarzenia, do którego doszło na dworcu kolejowym w Goczałkowicach. Młody mężczyzna, z nieustalonych jeszcze przyczyn, został potrącony przez przejeżdżający przez stację pociąg osobowy. Nie obyło się bez interwencji pogotowia lotniczego. 25-latek przytomny, lecz z licznymi złamaniami i obrażeniami wewnętrznymi, został przetransportowany do szpitala.

Z relacji świadków wynikało, że do zdarzenia doszło około 22.50, w pobliżu przejścia kolejowego dla pieszych przy ul. Kolejowej w Goczałkowicach. Jeden z nich przekazał policjantom, że kiedy szedł do pracy zauważył leżącego w tym miejscu, na trawie obok torów, młodego mężczyznę, który krzyczał i wzywał pomocy. Widział także gwałtownie hamujący pociąg. Osoby, które obserwowały to zdarzenie z perspektywy pociągu, dodały, że ze względu na to, iż był to pociąg dalekobieżny, Intercity relacji Olsztyn Główny- Bielsko Biała, należało zwolnić, gdyż na tej stacji nie był przewidziany postój. Te procedury zostały zachowane, lecz i tak nie zdołano uniknąć potrącenia osoby, która, jak twierdzili, nagle wbiegła na przejście.

Przedstawione na chwilę obecną dane są jedynie ustaleniami wstępnymi. Co zaważyło o potrąceniu, dlaczego do niego doszło, co miało na niego wpływ- odpowiedzi na te i inne pytania już wkrótce zostaną zawarte w prowadzonym w tej sprawie postępowaniu.