Aktualności

"Lewe" papierosy i tytoń w rękach pszczyńskich policjantów

Data publikacji 10.04.2019

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który m.in. w samochodzie miał ponad 22 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli również 3 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. Jak ustalili specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku uszczuplenia podatku akcyzowego mogły wynieść nawet 30 tys. złotych. O dalszym losie 45-latka zadecyduje sąd.

To nie pierwszy raz, kiedy pszczyńscy policjanci, w przenośni i dosłownie, stanęli na drodze nielegalnej dystrybucji "lewych" towarów. Podczas jednej z kontroli, natknęli się na pozbawiony polskich znaków akcyzy tytoń. W trakcie przeszukania samochodu 45-latka stróże prawa znaleźli prawie 18 tys. nielegalnych papierosów i 3 kg krajanki tytoniowej. Resztę towaru zabezpieczono w mieszczącej się w ustronnym miejscu niewielkich rozmiarów szopce, gdzie policjanci znaleźli kolejne tysiące nielegalnych papierosów. W sumie zabezpieczono 22 580 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i 3 kilogramy krajanki tytoniowej.

Pamiętajmy, że za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie należności podatkowych może grozić kara kilku lat więzienia oraz wysoka grzywna.