Piątkowe potrącenie nastoletniej pieszej - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Piątkowe potrącenie nastoletniej pieszej

Data publikacji 08.04.2019

Wypadki drogowe na przejściach dla pieszych zawsze budzą dużo wątpliwości. Bywa, że na początku nie wiadomo, kto zawinił, jaki był przebieg zdarzenia i jakie czynniki zewnętrzne miały na niego wpływ. Te kwestie, w ramach prowadzonego postępowania, zawsze wyjaśniają policjanci. W przypadku piątkowego potrącenia 18- latki, pierwszych odpowiedzi będzie więc można spodziewać się tuż po jego zakończeniu.

Póki co, według wstępnych ustaleń policjantów, wiadomo, że do wypadku doszło w piątek przed 9.00, na oznakowanym przejściu dla pieszych znajdującym się ul. Dworcowej w Pszczynie, niedaleko tamtejszego przejazdu kolejowego. Kierowca toyoty jechał w stronę trasy DK-1. Potrącił przechodzącą z jego lewej strony, po przejściu dla pieszych, młodą kobietę. Trudno powiedzieć, czy 18- latka wtargnęła wprost przed maskę jego samochodu, czy też, znajdując się już na pasach, przyspieszyła starając się w ten sposób uniknąć potrącenia. Faktem jest, że w wyniku wypadku wymagała pomocy lekarzy. Do szpitala trafiła bowiem z podejrzeniem urazu głowy i lewego uda.

Z relacji świadków wynika też, że w tym czasie, na pasie prowadzącym w kierunku miasta, tworzył się korki, samochody stały jeden za drugim, co w pewnym stopniu utrudniało widoczność.

Co było przyczyną wypadku, wyjaśnią już wkrótce policjanci. Osoby, które widziały to zdarzenie i są w stanie przytoczyć jego dokładny przebieg, proszone są o kontakt z policjantami.

Można kontaktować się osobiście lub dzwonić wybierając numer telefonu do sekretariatu wydziału kryminalnego pszczyńśkiej komendy: 32 4494280 oraz całodobowo z końcówką 200.