O „patoklimatach” na wywiadówkach z rodzicami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

O „patoklimatach” na wywiadówkach z rodzicami

Data publikacji 05.04.2019

Kampania „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” zagościła już w szkołach. Edukację rozpoczęto od dorosłych. Wczoraj, dzielnicowy wraz z pszczyńskim profilaktykiem gościli na spotkaniu z rodzicami. Omówili problem narkotyków i dopalaczy wśród nieletnich wykorzystując do tego celu zawartość profilaktycznej walizcki narkotykowej.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków. Ta wiedza przekazana zostanie również ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom. Na spotkaniach z dziećmi i nauczycielami oraz na wywiadówkach z rodzicami będą omawiane konsekwencje zdrowotne wynikające z uzależnienia od substancji psychoaktywnych, a także skutki prawne i społeczne.

Na wczorajszej wywiadówce w Studzienicach policjanci skorzystali z pomocy dytaktycznych zgromadzonych w przekazanej im ostatnio walizce narkotykowej. Znajdujące się w niej atrapy mieszanin ziół, proszków, tabletek, kadzidełek, naklejek i innych substancji działających na ośrodkowy układ nerwowy oraz wagi, lufki i specjalistyczne młynki stanowią przedmioty charakterystyczne dla narkotykowego biznesu. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć jak wyglądają najpopularniejsze środki odurzające, w jaki sposób mogą być przechowywane, jakie przedmioty służą do ich zażywania, porcjowania czy ukrywania, a także dowiedzieć się, jakie działanie mają narkotyki na organizm młodych ludzi. Opinie uczestników wywiadówki świadczą o tym, że było to bardzo cenne dla nich doświadczenie. Prowadzona zatem kampania z pewnością odegra dużą rolę w aktywizacji rodziców i nauczycieliw zakresie zagrożeń wynikających z zażywania przez dzieci dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych.