Aktualności

Szukamy świadków sobotniego potrącenia 79- letniej pieszej

Data publikacji 13.03.2019

Wprawdzie znamy już tożsamość potrąconej w sobotnim wypadku pieszej, lecz nadal prosimy o kontakt z policjantami wszystkich naocznych świadków. Tamtego dnia, 79- letnia pszczynianka, ze względu na obrażenia ciała, została przetransportowana do szpitala helikopterem pogotowia lotniczego. Pszczyńscy śledczy ustalają teraz przebieg tego wypadku. Istotne jest, żeby zrobić to w najdrobniejszych szczegółach. Dlatego prosimy o kontakt wszystkie osoby, które około 19.00 przechodziły 9 marca w okolicach przejścia dla pieszych na ul. Bielskiej w Pszczynie i widziały to zdarzenie.

Przypomnijmy...

Do wypadku doszło tuż przed 19.00, w minioną sobotę. O tej godzinie było już ciemno i dodatkowo bardzo padał deszcz. Wiadomo, że kierująca fordem 20- latka była trzeźwa. Jechała od strony DK-. Piesza natomiast przechodziła na drugą stronę drogi, tj. ul. Bielskiej, od jej prawej strony, czyli szła w kierunku kościoła. Została potrącona na „pasach”, na oznakowanym i oświetlonym przejściu. Pszczyńscy policjancim.in. ustalają, dlaczego kierująca focusem w porę nie zatrzymała samochodu i dlaczego 79- latka znalazła się pod jego kołami.

Bezcenne jednak, mogą okazać się zeznania naocznych świadków. Prosimy zatem te osoby o kontakt  osobisty lub telefoniczny z policjantami pszczyńskiej komendy. Prosimy dzwonić wybierając numer telefonu do wydziały kryminalnego 32 44 93 280 lub całodobowo do dyżurnego jednostki wybierając podany numer z końcówką 200 lub 255.