Aktualności

Znamy już tożsamość potrąconej w sobotnim wypadku pieszej

Data publikacji 12.03.2019

Ranną kobietą, która po wypadku została przetransportowana do szpitala śmigłowcem, okazała się 79 letnia- mieszkanka Pszczyny. Piesza została potrącona na „pasach” obok kościoła na ul. Bielskiej. Jest to oznakowane i oświetlone przejście. Pszczyńscy policjanci będą więc ustalać, dlaczego kierująca focusem w porę nie zatrzymała samochodu i dlaczego 79- latka znalazła się pod jego kołami.

Z całą pewnością kierująca była trzeźwa w chwili zdarzenia. Doszło do niego tuż przed 19.00, w sobotę. O tej godzinie było już ciemno i dodatkowo tego dnia bardzo padał deszcz. Wiadomo też, że 20- latka jechała fordem od strony DK-1, a piesza przechodziła na drugą stronę drogi od jej prawej strony, czyli szła w kierunku kościoła.

Początkowo nie było wiadomo, jakie są personalia rannej kobiety. 79- latka nie miała bowiem przy sobie żadnych dokumentów i w wyniku odniesionych obrażeń był z nią utrudniony kontakt.

Apelujemy do pieszych i kierujących!

Popularna „zebra” na jezdni to bardzo krótki odcinek asfaltu. Nie pozwólmy zatem, żeby ten pomalowany w pasy wycinek drogi pozbawił nas radosnych chwil z najbliższymi.

Pamiętajmy, wszystko zależy od nas samych!