Słodka kontrola z pszczyńską drogówką - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Słodka kontrola z pszczyńską drogówką

Data publikacji 07.03.2019

Kobiety za kierownicą nie należą już do rzadkości. Z okazji ich zbliżającego się święta, dzisiejsze kontrole stanu trzeźwości były wyjątkowo słodkie. Oczywiście za sprawą uśmiechniętych pań i przygotowanych dla nich przez pszczyńskich policjantów cukierków i lizaków. Podczas kontroli, kobiety korzystały z okazji i pytały mundurowych z drogówki o przepisy dotyczące obowiązkowego wyposażenia pojazdów, co oznaczają kody na druku prawa jazdy i jakie są wysokości grzywien za poszczególne wykroczenia.

Już tradycyjnie dzień wcześniej, w samym Dniu Kobiet i tuż po nim, policjanci kontrolują stan trzeźwości kierowców. Robią to w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Szczególne ukłony kierują jednak w stronę przedstawicielek płci pięknej. W tych dniach to właśnie one mogą spodziewać się słodkiego poczęstunku od mundurowych i cennych porad związanych z przepisami na drodze. Dzisiaj każda z kontrolowanych pań była zachwycona możliwością skonsultowania swojej wiedzy z mundurowymi i niezwykle sympatycznym samym przebiegiem kontroli. Takie spotkania są również świetną okazją do tego, żeby z niedoświadczonymi kierowcami zamienił przysłowiowe dwa słowa także profilaktyk. Policjant zwraca uwagę na pozostawiane w samochodach damskie torebki i przestrzega przed naciągaczami, czyhającymi na kierowców przy sklepach.

W dniu tego szczególnego święta, życzymy wszystkim kierującym Paniom samych bezpiecznych powrotów do domu, zawsze szerokiej drogi i tylko miłych kontroli drogówki.