Powojenna "pamiątka" w domu do rozbiórki - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Powojenna "pamiątka" w domu do rozbiórki

Data publikacji 04.03.2019

Mający ponad 100 lat budynek w Ćwiklicach kilka lat temu został przeznaczony do rozbiórki. Decyzja zapadła po pożarze, któremu uległo to domostwo. Od tamtego czasu było ono niezamieszkałe. Jak się okazało, skrywało jednak niewielkich rozmiarów pozostałość po II Wojnie Światowej. Bardzo skorodowany pistolet z dwoma naładowanymi magazynkami był schowany na jednej z belek. Spadkobierczyni domu była bardzo zaskoczona tym znaleziskiem.

Odkryta podczas prac rozbiórkowych broń najprawdopodobniej pochodzi z czasów ostatniej wojny. Była ona nie lada zaskoczeniem dla zgłaszającej sprawę kobiety. Kontaktując się z policjantami przekazała, że pistolet wraz z magazynkami został znaleziony na górnej belce stropowej. Wcześniejsza właścicielka budynku zmarła kilka lat temu. Swoim spadkobiercom nigdy jednak nie wspomniała o tego typu powojennych „pamiątkach”. Zaskoczona właścicielka nie zdawała sobie więc sprawy z tego, że odziedziczyła również broń. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko. Pistolet, magazynki raz amunicja były bardzo skorodowane. To, na chwilę obecną, uniemożliwiło odczytanie oznaczeń i typu tej broni. Najprawdopodobniej pochodzi ona jednak z okresu II, a może nawet I Wojny Światowej.

Przypominamy!

Pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewypałów, broni lub amunicji. Jeżeli zauważyłeś podejrzany przedmiot przypominający pocisk lub broń, natychmiast powiadom policję.