Dzisiejsze zdarzenia słonecznego przedpołudnia - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Dzisiejsze zdarzenia słonecznego przedpołudnia

Data publikacji 04.03.2019

Dzisiejsze przedpołudnie na pszczyńskich drogach zapisało 3 zdarzenia drogowe, 2 kolizje i wypadek. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Skończyło się na 2 mandatach i wizycie ze złamaną nogą w szpitalu. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Coraz więcej słońca i … Początek tygodnia pokazuje, że również brawury na drogach. Około 7.00 rano, pszczyńscy policjanci odebrali 2 zgłoszenia, a jeszcze przed południem kolejne.

Na „jedynce” zanotowano 2 kolizje. Do pierwszej doszło w Kobiórze. Tam, w okolicach stacji paliw, zderzyły się dwa pojazdy, samochód ciężarowy i osobówka. Przez pewien czas przejezdny był tylko jeden pas ruchu w kierunku Pszczyny. Było to spowodowane potrzebą usunięcia ciężarówki z jezdni. Do drugiej kolizji doszło w Goczałkowicach Zdroju. Tam zderzyły się 2 toyoty. W jednym i drugim przypadku kierowcy byli trzeźwi, policjanci mogli więc zakończyć swoje czynności wypisaniem mandatu karnego.

W podobnym czasie, co pierwsza zdarzenie, odebrano również zgłoszenie o wypadku w Pawłowicach. Na tamtejszej obwodnicy, jak początkowo sądzono, miały zderzyć się trzy samochody osobowe. Okazało się jednak, że zderzyły się tir, którym kierował obywatel Czech i bus. Ostatecznie, opieki lekarzy wymagał pasażer tego drugiego samochodu. Mężczyzna trafił do szpitala ze złamaną nogą i wstrząśnieniem mózgu. Według wstępnych ustaleń policjantów, z nieznanych jeszcze przyczyn, kierowca tira uderzył w tył busa, a kierowca tego drugiego, tracąc panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu. Tu również przyszło odczuć kierowcom pewne niedogodności, przez pewien czas ruch w tym miejscu odbywał się bowiem wahadłowo.