Aktualności

Siatkarki i policjanci o bezpieczeństwie młodzieży

Data publikacji 06.02.2019

III edycja projektu bielskich siatkarek, pszczyńskich policjantów i przedstawicieli katowickiego WORD-u zyskuje coraz większą rzeszę młodych sympatyków bezpiecznego kibicowania. Celem tego edukacyjnego przedsięwzięcia jest przygotowanie młodzieży do świadomego, kulturalnego i bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych. Spotkania z mundurowymi i siatkarkami to także czas dobrej zabawy i profilaktyka z odblaskami w tle.

Akcentowanie szacunku i tolerancji wobec innych kibiców, podkreślanie wzorców kulturalnego, a przede wszystkim bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych były głównymi tematami wykładu przygotowanego dla uczniów z Rudołtowic. Siatkarki i policjanci zwrócili uwagę na zagrożenia mogące wystąpić na obiektach sportowych podczas imprez masowych i wskazali te, które mogą pojawić się podczas międzynarodowych zmagań sportowców. Dodatkowo, przećwiczyli z młodzieżą sprawne oraz prawidłowe zgłaszanie zdarzeń. Przy tej okazji nie zapomniano o bezpiecznym zachowaniu podczas drogi na stadion czy halę sportową. Tu, siatkarkom posłużyły do tego odblaski i ich ich sportowy autorytet. Osobiście wręczyły każdemu z uczniów fluorescencyjny pasek, co stanowiło dla tak młodych osób duże wyróżnienie.

Akcja zakłada kolejne spotkania w szkołach powiatu pszczyńskiego. Realizowana jest również na terenach powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Potrwa do końca roku szkolnego. Jej finał spodziewany jest więc w czerwcu 2019 r. Dotychczasowe edycje spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dyrekcji szkół, uczniów, jak i nauczycieli. Taka edukacja dzieci i młodzieży w kwestiach sportowego stylu życia, bezpieczeństwa najmłodszych na drodze oraz podczas imprez masowych z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Co do tego nie mają wątpliwości biorący udział w projekcie policjanci, specjaliści z katowickiego WORD-u, doświadczone w tym zakresie bielskie siatkarki, a także dyrektorzy kolejnych, zgłaszanych do projektu szkół.

  • foto: bks.bielsko.pl
  • foto: bks.bielsko.pl
  • foto: bks.bielsko.pl