Aktualności

Zderzenie piaskarki i mastera na "jedynce" w Kobiórze

Data publikacji 30.01.2019

Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg i okoliczności dzisiejszego wypadku drogowego, do którego doszło w nocy na DK-1 przy zjeździe do zameczku w Promnicach. Zderzyły się tam dwa samochody: ciężarowy Daf i Renault Master. Ze względu na poważne uszkodzenia pojazdów nie obyło się bez wezwania pomocy drogowej. Interweniowały również pogotowie, straż pożarna i policja. Kierowca piaskarki skarżył się na ból głowy, natomiast kierowca mastera złamał nogę. Obydwaj panowie trafili pod opiekę lekarzy.

Wypadek wyglądał bardzo poważnie. Uszkodzenia obydwu samochodu były na tyle poważne, że nie obyło się bez lawety. Szczęśliwie, życiu kierowców nie zagraża niebezpieczeństwo. W chwili zdarzenia obydwaj byli trzeźwi.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca piaskarki jechał „jedynką” w stronę Pszczyny. Będąc w Kobiórze, na wysokości Alei Książęcej, postanowił zawrócić. Chciał ponownie jechać w kierunku Tychów. Niestety, w tym kierunku zmierzał również kierowca renaulta. Doszło do zderzenia pojazdów. Dyżurny pszczyńskiej komendy odebrał zgłoszenie o 3.40. Czynności związane z z obsługą zdarzenia trwały do godziny 7:30. Zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.