Aktualności

"Ferie zimowe” i „Białe szkoły”- kontrole autokarów

Data publikacji 16.01.2019

Od kilku tygodni na terenie kraju trwają wzmożone działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym pasażerom podczas podróży do miejsc wypoczynku zimowego, jak również w trakcie powrotu i pobytu w miejscowościach wypoczynkowych. Pszczyńscy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców.

Okres, w którym organizowany jest przez szkoły i rodziców „biały wypoczynek” dla dzieci i młodzieży charakteryzuje się wzrostem ilości jeżdżących po drogach pojazdów, w szczególności autobusów przewożących najmłodszych. Taka sytuacja wymaga od policjantów podjęcia dodatkowych czynności mających na celu poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdami przed rozpoczęciem przejazdu, jak również w trakcie podróży. Podobnie, jak w latach ubiegłych, należy spodziewać się zwiększonego ruchu samochodowego zwłaszcza w dni weekendowe na głównych drogach prowadzących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Każdego roku, w tym okresie, policjanci pszczyńskiej drogówki odnotowują zwiększoną ilość informacji o odjeżdżających na wypoczynek z dziećmi autokarach wraz z prośbami o przeprowadzenie ich kontroli i stanu trzeźwości kierowców.

Dlatego też, prosimy organizatorów zimowego wypoczynku, opiekunów i rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie o konieczności podjęcia czynności związanych z kontrolą autokarów. Uzyskana z kilkudniowym wyprzedzeniem czasowym informacja pozwoli na właściwe zaplanowanie służby oraz usprawnienie realizacji zaplanowanych czynności. Proponowanym przez nas miejscem przeprowadzenia tego typu kontroli jest parking przy kościele Podwyższenia Krzyża, na osiedlu Piastów przy. ul. BIelskiej w Pszczynie.

Prosimy kontaktować się z policjantami pszczyńskiego wydziału ruchu drogowego wybierając numer telefonu 32 4493290.