Pierwszy na liście nietrzeźwych kierowców- 2019 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Pierwszy na liście nietrzeźwych kierowców- 2019

Data publikacji 02.01.2019

Jako pierwszy na liście nietrzeźwych kierowców- 2019 w powiecie pszczyńskim zapisał się kierowca volkswagena. Tuż po północy, mieszkaniec Oświęcimia wpadł w ręce pszczyńskiej drogówki z wynikiem prawie 1,5 promila. Właściciel passata musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy, podobnie jak inni kierowcy, którzy w święta usiedli po „kielichu” za „kółkiem”.

Pierwsze 2 minuty nowego roku na długo zapadną w pamięci właściciela volkswagena, który jadąc ul. Pszczyńską w Górze natknął się na patrol policji. Okazało się, że mężczyzna przemierzał samochodem ulice sąsiedniej gminy w stanie nietrzeźwości. Wynik przeprowadzonego przez mundurowych badania wskazał 0,69 mg/l. To spowodowało, że musiał pożegnać się z prawem jazdy, a już wkrótce przyjdzie mu także ponieść dalsze konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.

Nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego zapisał się również w wigilijnych statystykach pszczyńskiej policji. Mieszkaniec powiatu mając w organizmie prawie promil alkoholu jechał w samo południe jedną z głównych ulic w Warszowicach.