Podaje się za pracownika urzędu skarbowego - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Podaje się za pracownika urzędu skarbowego

Data publikacji 06.12.2018

Pod lupę pszczyńskich policjantów trafiła sprawa dotycząca osoby podającej się za pracownika miejscowego urzędu skarbowego. W ostatnim czasie, do tej placówki zaczęły docierać niepojące informacje, dlatego kierownictwo postanowiło o wszystkim powiadomić policję i zamieścić na stronie komunikat przestrzegający przed oszustem.

Z jego treści wynika, że w ostatnich dniach do drzwi podatników zapukał mężczyzna podający się za pracownika urzędu skarbowego.Tłumaczył, że zlecono mu przekazanie niepodjętego zwrotu podatku. Wyjaśniał przy tym, że przyniósł kopertę z gotówką, prosi jednak o wydanie reszty, ponieważ kwota jest wyższa, niż należna.

Oszust nie okazuje kwoty zwrotu, tylko białą kopertę. Zapewnia, że w środku są pieniądze. Ma dużą torbę "listonoszkę", jest ubrany na czarno i ma białe rękawiczki.

Szczęśliwie, każdy z odwiedzonych przez niego dotychczas mieszkańców Pszczyny zachował czujność i nie dał się oszukać. Pewni, że nie należy im się żaden zwrot pieniędzy w pierwszej kolejności dzwonili do urzędu. Rzekomy pracownik „skarbówki” znikał natomiast z chwilą wybierania przez nich numeru telefonu.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie informuje Podatników, że jest to typowa próba oszustwa. Zwroty podatku dokonywane są przelewem, bądź w kasie urzędu, nigdy za pośrednictwem pracowników.