Aktualności

Wczorajsze potrącenie pieszego na skrzyżowaniu w Pszczynie

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Bratniej i Brylantowej w Pszczynie. W zdarzeniu ucierpiał przechodzący przez jezdnię pieszy, który z urazem barku i nogi trafił do szpitala. Zarówno on, jak i kierowca, byli trzeźwi w chwili wypadku.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny pszczyńskiej komendy przyjął kilka minut po 15.00. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 64- letni kierowca toyoty jechał ulicą Brylantową i zamierza na skrzyżowaniu skręcić w ulicę Bratnią. W tym samym momencie przez jezdnię przechodził pieszy, 63- letni mieszkaniec Pszczyny. Został potrącony przez skręcający samochód na ul. Bratniej. Niezbędna była interwencja ratowników medycznych, którzy podjęli decyzję o przetransportowaniu rannego mężczyzny do szpitala.

Apelujemy do wszystkich uczestników dróg...

Uważajmy jeden na drugiego. Niezależnie, czy jesteśmy pieszymi, rowerzystami czy kierowcami. Ci ostatni, niech za każdym razem widząc pieszego wyobrażą sobie, że ich najbliższych też ktoś przepuszcza przez jezdnię, a piesi niech mają większe baczenie na to, co dzieje się na drodze i niech nie wymuszają na kierowcach gwałtownych zachowań powodujących utratę panowania nad samochodami.