Dzisiaj działania "Pasy" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Dzisiaj działania "Pasy"

Data publikacji 06.07.2018

Dzisiaj od rana policjanci interweniują w stosunku do kierowców, którzy podróżują bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Patrolujący drogi całego powiatu mundurowi przyglądają się, czy zmotoryzowani przestrzegają tego obowiązku i czy stosują się do niego również podróżujący z nimi pasażerowie. Policjanci szczególną uwagę zwracają też na to, w jaki sposób przewożene są dzieci.

Pszczyńscy policjanci, podobnie jak ich koledzy z innych jednostek, od rana prowadzą wzmożone działania na drogach. Dzisiaj swoją uwagę skupiają na obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów. Podczas kontroli na drogach sprawdzają także, czy przewożone w samochodach dzieci mają zapewnione bezpieczeństwo.

Zgodnie z taryfikatorem za brak pasów bezpieczeństwa kierowca może zostać ukarany 100 złotowym mandatem karnym, co dotyczy także pasażerów oraz nieprawidłowego przewożenia dzieci. Jeśli sam kierowca jedzie bez pasów, na jego koncie mogą znaleźć się dodatkowo 2 punkty karne, bądź 4 – w przypadku przewożenia pasażera bez pasów lub nawet 6, gdy w samochodzie podróżuje dziecko bez fotelika, czy innego podobnego urządzenia zapewniającego bezpieczeństwo