Festyn rodzinny z profilaktyką w tle - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Festyn rodzinny z profilaktyką w tle

Data publikacji 05.07.2018

Kolejny ciepły weekend obfitował w festyny i imprezy plenerowe. Dla stróżów prawa były one okazją do promowania bezpiecznych postaw. Pszczyńscy policjanci wzięli udział w jednym z nich dając uczestnikom możliwość sprawdzenia swojej koordynacji w imitujących stan po spożyciu alkoholu alkogoglach i na torze miasteczka ruchu drogowego specjalnie przygotowanym dla pieszych i rowerzystów.

Spotkania z policjantami były również okazją do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ich pracy i zobaczyć z bliska wykorzystywany przez nich na co dzień sprzęt służbowy. Mieszkańcy mogli obejrzeć radiowozy, sprzęt policyjny, a także zapoznać się z pracą stróżów prawa. Mundurowi promowali bezpieczne zachowania oraz odpowiadali na pytania uczestników imprezy dotyczące zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Celem spotkania było także uwrażliwienie młodych kierowców na bezpieczne zachowanie na drodze, a rodziców małych dzieci na czyhające nad wodą niebezpieczeństwa.

Profilaktyczne działania pszczyńskich mundurowych zostały przeprowadzone w ramach trawającej kampanii”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.