Szczyt rowerowego sezonu i apel policji - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Szczyt rowerowego sezonu i apel policji

Data publikacji 04.07.2018

W słoneczny dzień jazda na rowerze jest wyjątkowo przyjemna, niestety niekiedy może również okazać się niebezpieczna o czy ostatnio przekonało się 3 mieszkańców Pszczyny. Kobieta nie zdołała w porę wyhamować swojego jednośladu i uderzyła w drzwi samochodu, a jadącym przez osiedle osiemdziesięciolatkom przyszło zaliczyć rowerową „czołówkę”. Szczęśliwie nikt poważnie nie ucierpiał. Nie obyło się jednak bez interwencji lekarzy.

Okoliczności tych dwóch zdarzeń z pewnością można zaliczyć do niecodziennych. W pierwszym przypadku rowerzystka uderzyła w drzwi opla, które nagle otworzyła właścicielka auta, a w drugim, jadący naprzeciwko siebie 82-i 85- latek nie zdołali uniknąć „czołowego” zderzenia. Te błahe z pozoru zdarzenia zakończyły się jednak wizytą w szpitalu. Pani wróciła do domu ze złamanym palcem, a 82- letni rowerzysta z bandażem na głowie i siniakami.

Apelujemy do kierowców!

Uważajmy na rowerzystów, tych jadących obok, naprzeciwko lub za nami. Ich nic nie chroni. Mogą poważnie ucierpieć, kiedy upadną na twarde podłoże jezdni, czy też z impetem uderzą w karoserię samochodu . Szczególnie dotyczy to osób starszych, u których podatność na złamania kości oraz inne obrażenia ciała jest większa.

Apelujemy również do rowerzystów!

Uważajmy na to, co się dzieje na drodze. Każdy z uczestników ruchu ma swoje prawa i obowiązki. Każdy też, czy to rowerzysta,  pieszy lub kierowca jest pełnoprawnym użytkownikiem drogi.