Aktualności

Utrudnienia w ruchu podczas pszczyńskiego biegu Carbo Asecura

Data publikacji 01.06.2018

W najbliższą niedzielę ruszy pszczyński bieg Carbo Asecura, nad przebiegiem którego, już tradycyjnie, będą czuwały miejscowe służby, w tym pszczyńska policja. Mundurowi na wyznaczonych odcinkach miasta, gdzie trasa będzie przecinała drogi powiatowe i wojewódzkie, wstrzymają na krótką chwilę ruch. Kierowcy nie powinni szczególnie odczuć tych utrudnień, ponieważ grupa biegaczy będzie przez nich widoczna zaledwie przez kilka minut.

Trasa siódmejj edycji tego biegu w dużej mierze została poprowadzona głównymi ulicami miasta. Rozpoczęcie trasy zaplanowano w parku, przy zamku, a sam start przewidziano o 12.00. Uczestnicy pobiegną Główną Aleją Parkową i przebiegając ul. Żorską, dobiegną do Pokazowej Zagrody Żubrów. Tam, mijając zagrodę oraz pole golfowe, pojawią się w rejonie skrzyżowania ulic Sznelowiec, Cieszyńskiej i Zdrojowej. Tu, kolejny raz, do akcji włączą się policjanci, blokując na kilka minut przejazd dla samochodów i umożliwiając bezpieczne pokonanie biegaczom drogi wojewódzkiej nr 939. Przez pewien czas nieprzejezdne będą również wybrane ulice Kolonii Jasnej, którymi pobiegną uczestnicy asecury. Pokonując ponownie uliczki centrum miasta biegacze wyłonią się na ul. Piastowskiej, następnie Piwowarskiej i Tkackiej. Po dotarciu do parku, udadzą się w kierunku zamku. Tam, wyznaczonymi alejkami dobiegną do miejsca, gdzie wyznaczono koniec trasy.

W związku z organizacją tak dużej imprezy ulicami Pszczyny nie obejdzie się bez utrudnień w ruchu. Utrudnienia wystąpią w godzinach 11:45-13:30. W tym czasie policja i straż miejska będą zabezpieczać trasę w najbardziej newralgicznych miejscach.

Trasa biegu:

START - Park, Aleja Główna przy Zamku - Aleja parkowa do skrzyżowania z ul. Żorska - Aleja parkowa przy Zagrodzie Żubrów do skrzyżowania ulic Sznelowiec/Cieszyńska/Zdrojowa - ul. Zdrojowa - ul. Grzebłowiec - ul. M.Skłodowskiej-Curie - ul. Księżycowa - ul. Zdrojowa - ul. Sznelowiec - ul. Kopernika - ul. Bogedaina - rondo Larysza - al. Kopernika do ronda (nawrót) - ul. Bogedaina - ul. Chrobrego - Rynek - ul. Piastowska - ul. Piwowarska - ul. Tkacka - Aleje parkowe z METĄ przy Zamku

źródło:UM P-na