"Dzień Dziecka z mundurem" tuż, tuż... - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

"Dzień Dziecka z mundurem" tuż, tuż...

Data publikacji 30.05.2018

Na początek orkiestra policyjna, wystrzał z armaty, przywitanie gości i wszystkich przybyłych na stadion w Pszczynie dzieci- to tylko niektóre atrakcje w ramach zaplanowanego na 13 czerwca „Dnia Dziecka z mundurem”. Nie zabraknie także popisów antyterorystów, prezentacji umiejętności miejscowych strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Swoją ofertą obiecali również zaskoczyć przedstawiciele Bractwa Kurkowego, harcerze i uczniowie klas policyjnych. Już dzisiaj zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszego powiatu na to jedyne w roku spotkanie z mundurem.

Już wkrótce odbędzie się kolejny "dzień dziecka z mundurem". Podobnie, jak w latach ubiegłych, muzyczną niespodziankę zapewni orkiestra policyjna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dodatkowo, każdy chętny będzie mógł spróbować "dachowania" w specjalnie przystosowanym do tych celów symulatorze. Oprócz tego, wszystkich przybyłych na stadion w Pszczynie, czeka przejażdżka strażacką "windą", symulacja wypadku drogowego przy pełnej obsłudze służb mundurowych i medycznych oraz tor młodego rowerzysty i małego pieszego.

Oczywiście, każdy, kto przyjdzie w tym dniu na Stadion Miejski „Iskra” w Pszczynie będzie mógł zobaczyć strażaków, policjantów, strażników miejskich, członków Pszczyńskiego Bractwa Kurkowego, ratowników medycznych, uczniów klas policyjnych i harcerzy. Zaprezentują oni swój sprzęt, wiedzę i umiejętności.

Swoją ofertę obiecali wzbogacić także przedstawiciele Pszczyńskiego Bractwa Kurkowego i harcerze. Ci ostatni, rozłożą swoje stanowisko, na którym każdy będzie mógł sprawdzić swoją skoczność, zwinność, celność i nie tylko. Atrakcjami będą różnego rodzaju rzuty, tory przeszkód, skoki przez skakankę, gry w kapsle i wiele innych aktywności. A wszystko w duchu pozytywnej rywalizacji i świetnej zabawy.

Rozpoczęcie imprezy przewidziano na 10.00, a jej zakończenie o 13.00.

A tak było w poprzednich latach