Aktualności

Podsumowanie piątkowych działań „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 08.01.2018

W piątek została przeprowadzona policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie. Do tych celów wykorzystano otrzymany ostatnio nowoczesny laserowy miernik prędkości. Notoryczne jej przekraczanie przez kierowców jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

Akcja pszczyńskiej policji trwała niemalże cały dzień. Rozpoczęła się o 6 rano, a zakończyła dopiero o 22.00. Mundurowi wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa a także ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

W działaniach wzięło udział 16 policjantów drogówki. Odnotowano 84 przypadków, w których przekroczenie prędkości przez kierujących w większości zakończyło się wypisaniem mandatu karnego. Większość wykroczeń zarejestrowano w obszarze zabudowanym. To tam najczęściej kierowcy zapominali o obowiązujących przepisach.