Nowy sprzęt dla pszczyńskiej drogówki - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Nowy sprzęt dla pszczyńskiej drogówki

Data publikacji 06.11.2017

Dzięki wsparciu finansowym gmin w Kobiórze i Suszcu do dyspozycji policjantów z pszczyńskiej drogówki przekazano dwa alkomaty. Nowe urządzenia będą wykorzystywane przez patrole w codziennej służbie. Dodatkowe alkomaty z pewnością przyczynią się do wyeliminowania większej liczby nietrzeźwych kierujących i ułatwią pracę mundurowym.

Zakup urządzeń został sfinansowany z budżetu gmin w Kobiórze i Suszcu. Tym samym Wydział Ruchu Drogowego pszczyńskiej policji wzbogacił się o dwa poręczne alkomaty, które przeznaczone będą do badania w terenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu uczestników ruchu. Otrzymane testery są absolutną nowością na rynku. Dla przykładu, jeden z nich- alkomat iBlow zapewnia przeprowadzenie badania znacznej liczby kierowców w bardzo krótkim czasie. Dzięki zastosowaniu tego nowoczesnego sensora elektronicznego pomiar trwa zaledwie 4 sek. dając możliwość przebadania ponad pół tysiąca ludzi tylko w przeciągu jednej godziny. Cechą szczególnie istotną jest również funkcja w trybie pasywnym, dzięki której można wykonać test na obecność alkoholu w pojemnikach z płynami oraz przebadać osoby niewspółpracujące przy badaniu.

Codzienna praca policjantów pokazuje, że w dalszym ciągu nietrzeźwi kierowcy poruszają się po naszych drogach. Zakup nowych urządzeń, Alkomatu iBlow i AT- 1000 AlkoTech przyczyni się więc do usprawnienia działań profilaktycznych prowadzonych przez pszczyńskich policjantów i wpłynie przez to na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu.