Bezpieczeństwo na drodze to podstawa! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa!

Data publikacji 12.10.2017

„Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce!” to hasło promujące bezpieczeństwo pieszych na drogach. Kampania realizowana jest wspólnie przez powiat i pszczyńską policję, a jej celem jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dotychczas, głównie w szkołach i przedszkolach, rozdano tysiące odblasków. Chcąc wpłynąć na świadomość młodych użytkowników dróg starostwo przekazało do celów profilaktycznych także alkogogle. Teraz policjanci będą mogli udowodnić szkolnym niedowiarkom, jak duże zagrożenie w ruchu stanowią nietrzeźwi kierowcy.

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa! - za każdym razem podkreśla to komendant pszczyńskiej jednostki policji i starosta - Paweł Sadza. Dlatego, oprócz przekazywanych przez starostwo do celów profilaktycznych odblasków, zadecydowano również o zakupieniu dwóch sztuk alkogogli. Te specjalistyczne okulary bez problemu udowonią każdemu, kto tylko odważy się przejść test, że nietrzeźwy kierowca nie jest w stanie właściwie decydować o swoich reakcjach podczas jazdy samochodem. Ufundowany przez starostwo sprzęt z pewnością będzie doskonałą pomocą dydaktyczną podczas codziennych pogadanek w szkołach i w czasie spotkań z młodzieżą na kursach prawa jazdy. Pomoże uzmysłowić młodym kierowcom, że samochód to nie zabawka, a ludzkie życie to nie element gry komputerowej.

 

  • Sierżant Czysz- profilaktyk z pszczyńskiej komendy, prezentuje przekazane przez starostwo alkogogle.
  • Ufundowane przez starostwo w Pszczynie kolorowe elementy odblaskowe. Kształ ulubionych przez dzieci zwierzaków został wybrany celowo, by sprawić najmłodszym radość i zapewnić im bezpieczeństwo na drodze.
  • Policyjny profilaktyk podczas zajęć z dziećmi na mobilnym miasteczku ruchu drogowego.