W nowy rok szkolny z dzielnicowym - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

W nowy rok szkolny z dzielnicowym

Data publikacji 13.09.2017

Komu można zaufać, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia, kogo poprosić o pomoc, i jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, opowiadał pierwszoklasistom z Krzyżowic ich dzielnicowy- młodszy aspirant Paweł Mucha. Przez najbliższe miesiące, policjant i jego koledzy z pszczyńskiej jednostki będą gościli w szkołach i przedszkolach. Wszystko po to, aby dotrzeć z profilaktyką do jak największej grupy dzieci.

O tym, że nie ma to, jak dzielnicowy, wiedzą już kolejni uczniowie z powiatu pszczyńskiego. Tym razem, u szkolaków gościł dzielnicowy Paweł Mucha. Pracującego na co dzień w pawłowickim komisariacie policjanta zna większość mieszkańców gminy. Jest tym, który zawsze doradzi i pomoże. Policjant nigdy też nie zapomina o swoich najmłodszych mieszkańcach. W trakcie szkolnej pogadanki w Krzyżowicach przypomniał pierwszoklasistom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole. Nie zapomniał opowiedzieć o swojej codziennej służbie, pokazać policyjny sprzęt służbowy i zaprezentować radiowóz.

Takie uświadamianie maluchów, że zawsze mogą liczyć na swojego dzielnicowego, jest bardzo istotne. Procentuje bowiem w przyszłości. Dzieci wiedzą, że jest to policjant pierwszego kontaktu i w przypadku zagrożenia mogą zawsze zwrócić się do niego o pomoc. Aspirant Mucha zdaje sobie sprawę z tego, że tylko wspólne zaufanie, dbanie o ład i porządek w rejonie, może przynieść oczekiwane korzyści. Każdego roku, wraz z rozpoczęciem nauki, poświęca więc maluchom większą cześć swojego służbowego czasu. Gości wówczas w szkołach oraz przedszkolach i opowiada dzieciom, jak dbać o bezpieczeństwo i wspólne dobro. Przypomina, co wolno, a co jest absolutnie zabronione. Wymienia podstawowe zasady obowiązujące na drodze i prezentuje korzyści związane z noszeniem odblasków. Nie zapomina również podkreślić, jak duże zagrożenie w ruchu stanowią nietrzeźwi kierowcy i dlaczego, nawet podczas korzystania z przejścia dla pieszych, trzeba zachować czujność. Nieodzownym elementem takich spotkań z dzielnicowym jest pamiątkowe zdjęcie. Tak też stało się i tym razem.