Dzielnicowy Jacek o bezpieczeństwie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Dzielnicowy Jacek o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.09.2017

Czy można przejść jezdnię na ukos, którą stroną drogi idziemy i po czym można poznać policjanta?- wiedzą już kolejne dzieci, u których gościł dzielnicowy z pszczyńskiej komendy. Te, i inne pytania dotyczące bezpieczeństwa, przygotował dla najmłodszych uczniów goczałkowickiej podstawówki dzielnicowy Jacek. Aspirant omówił także swoje codzienne obowiązki, zaprezentował policyjny sprzęt służbowy i, ku uciesze wszystkich szkolaków, pozował z nimi do pamiątkowego zdjęcia na tle radiowozu.

W trakcie spotkania dzielnicowy przypomniał najmłodszym numery alarmowe, jak należy zachować się na jezdni oraz w przypadku zaczepek przez osoby obce. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem, jak pokazały szkolaki, ich wiedza na ten temat jest już bardzo duża. Aspirant opowiedział również o swojej pracy, za co jest odpowiedzialny i jak go rozpoznać oraz w jaki sposób można się z nim skontaktować.

Celem spotkania było utrwalenie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się najmłodsi mieszkańcy gminy. Rozwijanie u uczniów zachowań umożliwiających im uniknięcie niebezpieczeństw w drodze do szkoły i do domu stanowi bowiem priorytet w codziennej pracy dzielnicowego. Po tylu latach służby, aspirant Jacek doskonale wie, że tylko coroczne edukowanie dzieci, regularne powtarzanie i sprawdzanie przytoczonej im wiedzy, może ustrzec je przed zagrożeniami w codziennym życiu.

Tradycyjnie, po zakończonej pogadance, uczniowie mieli także okazję zobaczyć podręczny sprzęt policjanta i radiowów oraz zrobić sobie ze swoim dzielnicowym pamiątkowe zdjęcie.