Kolejne trafienie w punkt nielegalnych gier - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Kolejne trafienie w punkt nielegalnych gier

Data publikacji 14.07.2017

100 tys. zł. od jednego automatu do nielegalnych gier hazardowych i ostatnia informacja w mediach o trafieniach na terenie Pszczyny nie były przeszkodą dla innego właściciela lokalu w mieście, który, pomimo przestróg, umożliwił swoim klientom zabronioną rozrywkę.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pszczyńskiej komendy kolejny raz w ciągu miesiąca uzyskali informację o nielegalnym automacie do gier hazardowych znajdującym się na terenie miasta. Okazało się, że w jednym z lokali działał nielegalny punkt gier. Tym razem, dostęp do pomieszczeń nie był tak utrudniony, jak w poprzednich przypadkach. Mundurowi nie musieli więc wchodzić do środka od zaplecza. Na miejscu, pszczyńscy policjanci i funkcjonariusze śląskiej służby celno-skarbowej zastali mężczyznę grającego na automacie. Przeszło 2 tygodnie wcześniej, również w centrum Pszczyny, mundurowi zabezpieczyli już 3 nielegalne automaty. Teraz, w ich ręce trafił kolejny. Aktualnie, zabezpieczone urządzenie znajduje się w magazynach śląskiej służby celnej.

Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Warto jeszcze raz przypomnieć, że 1 kwietnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy ustawy o grach hazardowych. Teraz, za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary - 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.