Aktualności

Prawie 200 osób wzięło udział w akcji „Bezpieczny wyjazd na wakacje”

Data publikacji 04.07.2017

Prawie 200 osób wzięło udział w akcji „Bezpieczny wyjazd na wakacje”. Zorganizowane na czterech stacjach diagnostycznych w powiecie pszczyńskim bezpłatne kontrole stanu technicznego samochodów zostały zainicjowane przez fachowców z miejscowej drogówki i pracowników starostwa. Możliwość nieodpłatnego sprawdzenia samochodu przed wyjazdem na wczasy spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony kierowców, dlatego pomysłodawcy zapowiadają powtórzenie akcji.

„Bezpieczny wyjazd na wakacje” to kolejna inicjatywa przeprowadzona w ramach kampanii „Powiat pszczyński - bezpieczne miejsce!”. Przez cały tydzień, w okresie od 19 do 24 czerwca, na czterech stacjach kontroli pojazdów, na dwóch w Pszczynie i po jednej w Woli i Suszcu, każdy kierowca mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego samochodu przed wyjazdem na wakacje z rodziną.

Podczas testu, diagności sprawdzali m.in. układ kierowniczy, hamulcowy, oświetlenie i ciśnienie w ogumieniu auta, stan bieżnika oraz sprawność układu kierowniczego i zawieszenia. Ciekawe jest to, że w pierwszym dniu tych działań, na stację w Pszczynie zgłaszały się głównie panie. Swoją wizytę tłumaczyły troską o bezpieczeństwo swoich dzieci.

W ramach akcji, każdy mógł także spotkać się na stacjach ze specjalistą wydziału ruchu drogowego pszczyńskiej komendy. Policjant doradzał w sprawach bezpieczeństwa na drodze. Kierowcy najczęściej pytali o zasady przewożenia dzieci w fotelikach, a także o obowiązkowe wyposażenie pojazdu poza granicami. Wiele pytań dotyczyło też kar za wykroczenia i przestępstwa drogowe.

Z możliwości nieodpłatnego sprawdzenia stanu technicznego pojazdu skorzystało prawie 200 kierowców. Jak podkreślali diagności, najczęstszymi usterkami były niezgodne z wymogami ciśnienie w oponach oraz nieprawidłowe ustawienie i działanie oświetlenia pojazdów. Zdecydowana większość usterek była poprawiana na miejscu.

 

 

Ładowanie odtwarzacza...