Bezpiecznie zakręceni nad wodą - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Bezpiecznie zakręceni nad wodą

Data publikacji 03.07.2017

Przez najbliższe tygodnie, częściej niż zwykle, będzie można zobaczyć na dwóch pszczyńskich akwenach patrole wodne. W trosce o wypoczywających żeglarzy i tak licznie odwiedzających miasto turystów policjanci będą kontrolować rejon zbiorników w Łące i Goczałkowicach Zdroju. Ostatnio, wspólnie ze strażakami spotkali się z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą.

Wakacje rozpoczęły się już na dobre. Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają też, że coraz chętniej wypoczywamy nad wodą. Tymczasem, by wypoczynek nie zmienił się w tragedię, należy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą zdrowy rozsądek. O tym, jak wypoczywać bezpiecznie nad wodą i jakich warto przestrzegać zasad mówili najmłodszym mieszkańcom powiatu policjanci i strażacy z pszczyńskich jednostek.

Policjanci omówili zagrożenia związane z pobytem nad jeziorami, rzekami oraz morzem. Podkreślali, że wypoczynek w tych miejscach to nie tylko relaks, ale także mnóstwo niebezpiecznych sytuacji. Zaznaczali, że właśnie nad wodą, szczególnie podczas wypoczynku z dziećmi, niezwykle cenne są rozwaga i przezorność. Przypominali, że przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad najmłodszymi mogą okazać się tragiczne w skutkach. Weekendowe spotkanie z mundurowymi wodniakami w Łące odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.