Jeden lokal- dwa trafienia - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Jeden lokal- dwa trafienia

Data publikacji 03.07.2017

W Pszczynie, w tym samym lokalu, kolejny raz mundurowi zabezpieczyli nielegalne automaty. W samym centrum miasta działał nielegalny punkt gier hazardowych. Dostęp do lokalu był utrudniony, dlatego też mundurowi weszli do środka od zaplecza. Na miejscu, pszczyńscy policjanci i funkcjonariusze śląskiej służby celno-skarbowej zastali mężczyznę grającego na automacie.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pszczyńskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali na terenie miasta w dalszym ciągu mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Kilka dni wcześniej, dokładnie pod tym samym adresem, mundurowi zabezpieczyli już dwa nielegalne automaty. Teraz, w ich ręce trafił kolejny. Zabezpieczono w sumie 3 automaty. Aktualnie znajdują się w magazynach śląskiej służby celnej.

Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Warto przypomnieć jeszcze, że 1 kwietnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy ustawy o grach hazardowych. Teraz, za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary - 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.