Pszczyńska drogówka i kontrole autobusów - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Pszczyńska drogówka i kontrole autobusów

Data publikacji 22.05.2017

W związku z coraz częstszymi wyjazdami poza miejsce zamieszkania zorganizowanych grup turystycznych do pszczyńskiego wydziału ruchu drogowego zaczęły napływać prośby o przeprowadzenie przez stróżów prawa kontroli autobusów i stanu kierowców. Jak co roku, jako miejsce takich kontroli zaproponowano parking przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Dotychczas policjanci nie odnotowali rażących uchybień. Dodatkowo, zachęcamy wszystkich planujących podróż do skorzystania ze strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl.

Parking obok kościoła przy ul. Bielskiej w Pszczynie jest tym miejscem, gdzie najczęściej podjeżdżają autobusy na kontrolę przeprowadzane przez policjantów z pszczyńskiej drogówki. Mundurowi bardzo wnikliwie sprawdzą wówczas wszystko, z czym związane jest bezpieczeństwo na drodze. W pierwszej kolejności kontroli poddawany jest stan trzeźwości kierowców, a w następnej stan techniczny pojazdów.

Planując taką kontrolę prosimy wcześniej skontaktować się telefonicznie z policjantami tutejszego Wydziału Ruchu Drogowego wybierając numer telefonu: 32 4493291 lub z końcówką 290.

Istnieje również możliwość sprawdzenia takiego autobusu na specjalnej stronie „Bezpieczny Autobus”. Ta internetowa usługa pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze. (żródło: KGP)