Dzisiaj działania "Pasy" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Dzisiaj działania "Pasy"

Data publikacji 17.03.2017

Dzisiaj od rana policjanci interweniują w stosunku do kierowców, którzy podróżują bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na drogach całego kraju patrole przyglądają się, czy zmotoryzowani przestrzegają tego obowiązku podczas jazdy samochodem. Mundurowi szczególną uwagę zwracają też na to, w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Pszczyńscy policjanci, podobnie jak ich koledzy z innych jednostek, od rana prowadzą wzmożone działania na drogach. Dzisiaj swoją uwagę skupiają na obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów. Podczas kontroli na drogach sprawdzają także, czy przewożone w samochodach dzieci mają zapewnione bezpieczeństwo.

Zgodnie z taryfikatorem za brak pasów bezpieczeństwa kierowca może zostać ukarany 100 złotowym mandatem karnym, co dotyczy także pasażerów oraz nieprawidłowego przewożenia dzieci. Jeśli sam kierowca jedzie bez pasów na jego koncie mogą znaleźć się dodatkowe 2 punkty karne, bądź 4 – w przypadku przewożenia pasażera bez pasów lub 6, gdy w samochodzie podróżuje dziecko bez fotelika, czy innego podobnego urządzenia zapewniającego bezpieczeństwo