Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Warsztaty dla młodych kierowców

Policjanci z pszczyńskiego wydziału ruchu drogowego i specjaliści śląskiej drogówki zorganizowali warsztaty dla młodych kierowców. W ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” nastoletni użytkownicy dróg z pszczyńskiej "samochodówki" wysłuchali wykładów na temat przyczyn i skutków zdarzeń drogowych. Młodzież wzięła także udział w zajęciach pierwszej pomocy oraz miała okazję skonsultować się z fachowcami z zakresu prawa i uzależnień.

W szkoleniu wzięli udział uczniowie z klas zawodowych i średnich wyłonieni na podstawie przesłanych ankiet. W sumie przeszkolono blisko 100 młodych adeptów kierownicy. Zajęcia szkoleniowo - instruktażowe zrealizowane były przez prawnika i psychoterapeutę z zakresu uzależnień Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach, ratownika medycznego, przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, a także policjantów reprezentujących komendę w Pszczynie i Katowicach.

Przygotowana przez mundurowych prezentacja i wyświetlane filmy miały zwrócić uwagą młodzieży na zagrożenia, jakie stwarzają na drodze nierozważni kierowcy. Nietrzeźwość, brawura, nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa i korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy, to omówione przez policjantów główne przyczyny wypadków drogowych. Uczestnicy warsztatów, dodatkowo mieli możliwość skorzystania z najnowszych symulatorów jazdy oraz sprawdzenia swojej spostrzegawczości i refleksu na specjalnym testerze. Zajęcia spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród młodzieży, wychowawców, wykładowców i zaproszonego na spotkanie przedstawiciela władz powiatowych, wskazując jednocześnie na duże zapotrzebowanie na taką formę szkoleniową.

Ładowanie odtwarzacza...