Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Pszczyński finał BRD

Już tradycyjnie, pszczyńscy policjanci i nauczyciele spotkali się, aby sprawować pieczę nad przebiegiem powiatowego finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jako główny cel tego przedsięwzięcia wyznaczono poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku, ku miłemu zaskoczeniu jury, uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom jazdy na rowerze. Zeszłoroczny sukces powtórzyły drużyny z Miedźnej i Wisły Małej.

Policjanci z pszczyńskiej komendy od kilku tygodni uczestniczyli w organizowanych na terenie wybranych szkół eliminacjach do zawodów powiatowych. Turniej ma bowiem charakter wieloetapowy. Każdy etap ma za zadanie wyłonić laureatów, którzy przejdą do kolejnych eliminacji na wyższym szczeblu, aż do ogólnopolskiego finału.

Dzisiaj, w Wiśle Małej odbył się finał rowerowych potyczek pomiędzy drużynami szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie sześciu szkół podstawowych i sześciu gimnazjów. Trzyosobowe drużyny zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności w trzech konkurencjach: teście z wiedzy ogólnej o ruchu drogowym, jeździe na rowerze oraz udzielaniu pierwszej pomocy. Wyłonione z grona pedagogicznego jury bacznie przyglądało się poczynaniom swoich podopiecznych. Sędziowie odejmowali punkty karne startującym uczestnikom toru rowerowego natomiast fachowiec z pszczyńskiej drogówki kontrolował przebieg testu. Wśród uczniów szkół podstawowych bezapelacyjnie wygrała drużyna z Wisły Małej. Natomiast w starszej grupie, reprezentującej gimnazjalistów, triumf przypadł uczniom z Miedźnej. Puchary i nagrody wręczyli wicestarosta Krystian Szostak i komendant pszczyńskiej policji mł. insp. Piotr Sidzina oraz organizatorzy tegorocznego turnieju. Każdy z uczestników otrzymał dodatkowo odblaskową opaskę.

 

Ładowanie odtwarzacza...