Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

"Trzeźwe przewozy" - podsumowanie

Dzisiaj policjanci pszczyńskiej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami oraz samochodów ciężarowych W ciągu 8 godzin działań mundurowi skontrolowali w sumie 84 kierowców takich pojazdów.

Celem kilkugodzinnej akcji, która rozpoczęła się o 4.00, było uniemożliwianie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego. W różnych miejscach powiatu policjanci kontrolowali kierujących autobusami, busami, a także samochodami ciężarowymi przewożącymi towary i ludzi. Nie pominęli także kierowców osobówek. I to w tych przypadkach musieli trzykrotnie interweniować. Dwóch kierowców bowiem odpowie za przestępstwo, a jeden za wykroczenie.

Akcja była również okazją do przybliżenia kierowcom założeń kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Program ten został ukierunkowany na zapobieganie powstawaniu zdarzeń z udziałem kierujących pojazdami mechanicznymi w wieku od 18 do 25 lat, którzy nie posiadają umiejętności praktycznych w kierowaniu pojazdem i mają brak doświadczenia niezbędnego każdemu kierowcy.