Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Festyn z profilaktyką w tle

Kolejny ciepły weekend obfitował w festyny i imprezy plenerowe. Dla stróżów prawa były one okazją do promowania bezpiecznych postaw. Pszczyńscy policjanci wzięli udział w jednym z nich dając uczestnikom możliwość sprawdzenia swojej koordynacji na symulatorze a także na slalomie z założonymi "alkogoglami" i na specjalnie przygotowanym dla pieszych i rowerzystów miasteczku ruchu drogowego.

Spotkania z policjantami były również okazją do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ich pracy i zobaczyć z bliska wykorzystywany przez nich na co dzień sprzęt służbowy. Mieszkańcy mogli obejrzeć policyjne radiowozy, sprzęt policyjny, a także zapoznać się z pracą policjantów z pszczyńskiej drogówki. Mundurowi promowali bezpieczne zachowania oraz odpowiadali na pytania uczestników imprezy dotyczące zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Celem spotkania było także uwrażliwienie młodych kierowców na bezpieczne zachowanie na drodze.

Dodatkowo, wszyscy chętni mogli potwierdzić swoje umiejętności i refleks w teście krzyżujących się lampek oraz sprawdzić swoją koordynację ruchową wkładając "alkogogle" imitujące stan po spożyciu alkoholu.

Profilaktyczne działania pszczyńskich mundurowych zostały przeprowadzone w ramach trwających kampanii: „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”i „2015- rok pieszego”.

Ładowanie odtwarzacza...