Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Zginął młody motocyklista

Policjanci z Pszczyny wyjaśniają szczegółowe okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, w którym zginął młody motocyklista z Żor. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 16-latek zderzył się z ciężarowym volvo na skrzyżowaniu przecinającym trasę DK- 81 w Warszowicach. Kierowca tira był trzeźwy w chwili zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po 21.00, na popularnej „wiślance”. Nie wiadomo dlaczego motocyklista nie zauważył nadjeżdżającego tira i postanowił wjechać na skrzyżowanie. Jechał od ul. Boryńskiej w kierunku ul. Pszczyńskiej. Trasą, w kierunku Wisły, zmierzał natomiast 31-letni kierowca ciężarowego volvo. Ranny 16-latek został przewieziony do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Postępowanie prowadzone przez policjantów z Pszczyny pozwoli wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Wszystkie osoby, które widziały ten wypadek proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami zajmującymi się tą sprawą. Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie ul. Bogedaina 18 pok. 109, tel 32 4493280.