Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Pszczynie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pszczyńskiej komendy gościli w siedzibie LOK-u w związku z przeprowadzonymi tam powiatowymi eliminacjami do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali ze sobą, wykazując się umiejętnością jazdy samochodem, motorowerem, wiedzą z zakresu pomocy przedmedycznej, a także znajomością przepisów ruchu drogowego.

Jako atrakcję zadań praktycznych, organizatorzy przygotowali konkurencję z tzw. ”talerzem stewarda”. Polegała ona na tym, że jeden z uczestników trzyosobowej drużyny, mogący się pochwalić uprawnieniami do kierowania pojazdami kategorii „B”, musiał przejechać tor w jak najkrótszym czasie. Trudność polegała na tym, że zawodnik musiał jechać na tyle wolno, aby nie zgubić znajdującej się na „talerzu” piłeczki, i na tyle szybko, żeby uzyskać jak najkrótszy czas przejazdu. Organizatorzy turnieju, przedstawiciele PZM, KPP, MEN, WORD-u, słusznie mogli spodziewać się wysokiego poziomu startujących w zawodach uczestników. Biorący udział w eliminacjach uczniowie byli bowiem tymi, którzy przeszli już pierwsze „sito” w swoich szkołach. Walka była zacięta. Zaledwie z nieznaczną przewagą wygrała drużyna z pszczyńskiej ”jedynki'. Drugie miejsce zajęła młodzież z PZS nr 2 w Pszczynie, rewanżując się w konkurencji indywidualnej i wygrywając konkurs w tej kategorii.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w organizacji pszczyńskiego turnieju motoryzacyjnego.

Uczestnikom konkursy gratulujemy tak wspaniałej wiedzy i umiejętności, jakimi mogli się popisać. Zwycięzcom, natomiast, sukcesów w dalszych eliminacjach.

Ładowanie odtwarzacza...