STOP agresji drogowej

Z "niebieskimi serduszkami" o bezpieczeństwie pieszych

Policjanci z Pszczyny po raz kolejny przyłączyli się do kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Wspólnie z wolontariuszką Fundacji PZU rozdawali niebieskie serduszka z pouczającymi hasłami i logo akcji. Zapachowe serca wręczane kierowcom i pasażerom podczas kontroli przy przejściach dla pieszych miały uzmysłowić im potrzebę wspólnej troski o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi.

Postrzeganie każdego pieszego, jako tego, na którego ktoś czego w domu, było motywem przewodnim tegorocznej kampanii „Kochasz? Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”. O tym mają przypominać zapisane na serduszkach hasła: „Kochanie, ja też czasem bywam na pasach! Uważaj na pieszych!”, „Nie bądź lwem, kiedy zbliżasz się do zebry”, „Pasy to nie linia mety. Wolniej!”, „Hamuj przed pasami, nie zwalniaj w uczuciach…”, „Zebry są pod ochroną. Uważaj na pieszych”. Serduszka umieszczone w samochodach mają przypominać podróżującym, że ich najbliżsi na co dzień również korzystają z przejść dla pieszych i dlatego dbałość o bezpieczeństwo każdego pieszego jest obowiązkiem wszystkich kierowców. Dodatkowo, celem akcji było zwrócenie uwagi na fakt, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze ponosi zarówno kierowca, jak i pieszy.

Ta wspólna inicjatywa inicjatywa doskonale wpisała się także w policyjne działania w ramach kampanii "Rok pieszego 2015", które są prowadzone przez cały rok.