RUCH DROGOWY 2018- wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierujący, akcje, działania profilaktyczne (Rok pieszego- 2018)

"Twoje światła - twoje bezpieczeństwo" w powiecie pszczyńskim

Jeszcze przez kilka dni, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach. W ramach kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, w powiecie pszczyńskim można skorzystać z takiej możliwości aż na 11 stacjach diagnostycznych. W wyznaczonych punktach testowi będą poddawane m.in. światła: kierunkowskazów, oświetlające tablicę rejestracyjną, hamowania „stop” czy cofania.

Wzorem lat ubiegłych, do akcji dołączyli również diagności z powiatu pszczyńskiego. Jeszcze do 15 grudnia, będą oni bezpłatnie sprawdzać stan i ustawienie świateł w pojazdach. W okresie jesienno – zimowym stan oświetlenia ma bowiem szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Wszystkich, którzy mają wątpliwości co do prawidłowości ustawienia świateł w swoich samochodach nadal zachęcamy do udziału w akcji.

Inicjatywa Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji doskonale wpisuje się także w prowadzoną na terenie powiatu kampanię „Powiat Pszczyński – Bezpieczne Miejsce”.

Barbara Bandoła, starosta pszczyński, która wspólnie z szefem pszczyńskiej policji- nadinsp. Piotrem Sidziną, objęła patronat nad akcją, podkreśla, że jej apel skierowany do diagnostów został przyjęty bardzo pozytywnie. Do akcji zgłosiły się wszystkie stacje kontroli pojazdów z powiatu pszczyńskiego. Dodatkowo, ich właściciele zadeklarowali się rozszerzyć swoją profilaktyczną ofertę i nie, jak to zakłada ogólnopolska akcja, przeprowadzać kontrole tylko w wyznaczone soboty, lecz także w pozostałe dni tygodnia. Zachęcamy więc do skorzystania z bezpłatnych testów i upewnienia się, że żadne ze świateł nie wymaga korekty.