RUCH DROGOWY 2018- wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierujący, akcje, działania profilaktyczne (Rok pieszego- 2018)

A jednak!

A jednak, świadomość kierowców rośnie i to, czy stan techniczny ich samochodów pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu coraz częściej stanowi istotny element planowania podróży. Wyjazd z rodziną na wakacje to bowiem nie lada wyzwanie. Pakowanie bagażu, uzupełnienie apteczki, wybór pory dnia- to tylko część przygotowań. Wszystkie te punkty sprawdzą się jednak dopiero wtedy, kiedy kierowca będzie mógł liczyć na dobry stan swojego auta, nie zapominając przy tym wszystkim również o swoim samopoczuciu.

"Bezpieczny wyjazd na wakacje"- to już druga edycja akcji na rzecz bezpieczeństwa zainicjowana przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie przy współpracy z miejscową drogówką i kierownictwem stacji diagnostycznych. Przez 6 dni, w 4 punktach w powiecie pszczyńskim, wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnej usługi sprawdzenia swojego auta. Kontrola stanu układu kierowniczego, hamulców, zawieszenia, świateł czy amortyzatorów-stanowiła tylko część proponowanego testu. Kierowcy mogli również porozmawiać z policjantem i uzyskać cenne porady na temat przepisów obowiązujących za granicą, dowiedzieć się, jak przewozić dzieci i jak prawidłowo zamontować fotelik. Ta akcja miała zagwarantować przezornym kierowcom pewność, że stan ich samochodu nie budzi żadnych wątpliwości i mogą spokojnie wyruszyć w trasę. Skorzystało wielu. Znacznie więcej niż rok temu. Na jednej ze stacji podkreślano nawet, że wzrost jest przynajmniej 5- ciokrotny. Widać świadomość kierowców rośnie, a tym samym odpowiedzialność za to, co może stać się na drodze. Ten stan cieszy, pokazuje, że dbamy o bezpieczeństwo najbliższych i tym samym pozostałych uczestników ruchu.

Pamiętajmy...

Właściwy stan techniczny pojazdu ma znaczący wpływ na bezpieczne dotarcie do celu, podobnie zresztą jak stan kierowcy. Jadąc na przegląd z autem, warto więc również zadbać o swoje samopoczucie.

 

 

 

 

Ładowanie odtwarzacza...