RUCH DROGOWY 2017- wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierujący, akcje, działania profilaktyczne (Rok pieszego- 2017)

Wszystkie stacje diagnostyczne z powiatu pszczyńskiego wspierają akcję „Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo”

Do akcji "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo" oprócz policjantów z pszczyńskiej drogówki, włączyli się również wszyscy właściciele stacji diagnostycznych w powiecie. Do 16 grudnia, aż w 11 punktach, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i skorygować światła w swoich samochodach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach działań mających wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa wśród zmotoryzowanych użytkowników dróg, policjanci z Pszczyny skupią się na problemie niedoświetlenia co poniektórych samochodów. Będą sprawdzali, czy kierowcy przed wyruszeniem w trasę sprawdzają wcześniej stan żarówek w światłach mijania, czy mają sprawne przednie reflektory w swoich pojazdach, i czy w ogóle podróżują z włączonymi światłami.

Wychodząc kierowcom naprzeciw i chcąc zapewnić im bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, do policyjnych działań przyłączyli się również pracownicy wszystkich stacji diagnostycznych w powiecie pszczyńskim. Przez najbliższe dwa tygodnie, aż do 16 grudnia, kierowcy, którzy będą mieli jakiekolwiek wątpliwości, co do jakości oświetlenia w swoich pojazdach, będą mogli zgłosić swój problem w wybranym punkcie diagnostycznym. Tam, pracownicy stacji sprawdzą światła samochodu i w przypadku wystąpienia potrzeby ich poprawienia, bezpłatnie wykonają ich korektę.

Wykaz stacji kontroli pojazdów w powiecie pszczyńskim biorących udział w kampanii KGP Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”:

1. Pszczyna, ul. Górnośląska 17

2. Pszczyna, ul. Bielska 31A

3. Pszczyna, ul. Z. Nałkowskiej 17

4. Pszczyna, ul. Bieruńska 64

5. Pszczyna, ul. Bogedaina 21

6. Pszczyna, ul. Wodzisławska 28

7. Pawłowice, ul. Poprzeczna 2

8. Ćwiklice, ul. Zawadzkiego 19

9. Suszec, ul. Pszczyńska 68

10.Wola, ul. Międzyrzecka 4

11.Wola, ul. Międzyrzecka 12A